Komplexní péče o zuby

Volejte: +420 261 711 062, +420 731 164 208

Egon business centre, Kischova 5, Praha 4

Záchovná stomatologie

Záchovná stomatologie se zabývá jednak prevencí zubních onemocnění, jako je zubní kaz či paradentoza (parodontitda), ale také léčbou zubů již poškozených.

Naší snahou je ošetřovat zuby s již malým defektem, aby léčebný zásah mohl být co nejvíce šetrný. Takové zuby ošetřujeme výplněmi a dostavbami zhotovenými v laboratoři. Klademe velké nároky na funkčnost a trvanlivost ošetření, ale také na estetiku zejména ve viditelných oblastech chrupu. Toho dosahujeme použitím nejmodernějších materiálů – kompozitní pryskyřice, keramika, či kapslový amalgám. Všechny materiály vyžadují pečlivé zpracování, proto při ošetření často využíváme lupové brýle či mikroskop.

U zubů, kde je již poškození rozsáhlé a došlo k narušení dřeně (nervu), je nutné nejprve ošetřit kořenové kanálky. Ošetření kořenových kanálků (endodoncie) spočívá v odstranění poškozené dřeně, v co nejdokonalejším vyčištění kořenového systému a hermetickém zaplnění kořenových kanálků. Cílem ošetření je zamezení šíření infekce do okolí kořene (váček). Pro kvalitní ošetření je důležité technologické vybavení ordinace, využíváme apexlokátor k přesnému určení délky kořene a endomotor, který umožňuje rotační opracování zubu. Důležitou součástí naší praxe se stal také optický mikroskop, díky němuž jsme schopni podívat se dovnitř kořenových kanálků a lépe je ošetřit. Toto dříve nebylo možné a lékař musel v kořenových kanálcích pracovat prakticky poslepu. U zubů se zaplněnými kanálky následuje dostavba, ale často je nezbytné opatřit zub ještě korunkou či polokorunkou (onlay, overaly), která slouží ke zpevnění zubu.

Předpokladem dlouhodobé životnosti všech našich ošetření je dobrá hygiena a zdravé dásně, které nekrvácí, ale také pravidelné kontroly u zubního lékaře, abychom včas odhalili případné problémy a mohli je co nejšetrněji vyřešit.