Komplexní péče o zuby

Volejte: +420 261 711 062, +420 731 164 208

Egon business centre, Kischova 5, Praha 4

Mikroskopická stomatologie

Stomatologie je obor, jež se zabývá ošetřováním velmi malých struktur, kterými zuby bezpochyby jsou, navíc v případě stoliček ukrytými hluboko v dutině ústní. Proto chceme ošetřované struktury zvětšit, abychom lépe zastihli všechny detaily a nepracovali takzvaně poslepu. Za tímto cílem používáme operační mikroskop, který se stal důležitým nástrojem pro většinu stomatologických ošetření, kde je přesnost počítána na mikrony. Práce s operačním mikroskopem zkvalitňuje mnohé stomatologické výkony.

VYŠETŘENÍ – mikroskop umožní lékaři lépe diagnostikovat počínající kazy, praskliny zubu spáry ve výplni či protetické práci, které nejsme schopni vidět běžným okem či na rentgenovém snímku.

ZHOTOVENÍ VÝPLNÍ – s mikroskopem jsme schopni pracovat šetrněji, zachovat více zdravých zubních tkání a také zhotovit výplň přesnější a tím prodloužit její životnost.

OŠETŘENÍ KOŘENOVÝCH KANÁLKŮ – zde má mikroskop zásadní význam. S jeho pomocí vidíme do kořenových kanálků a jsme schopni nalézt a ošetřit i úzké kanálky, které by jinak zůstaly neošetřeny. Při opakovaném ošetření (reendodoncii), kdy je potřeba kanálky dokonale vyčistit a odstranit původní výplň či zalomený nástroj, je úspěšnost ošetření bez mikroskopu velmi malá.

PROTETIKA – velmi přesné provedení protetických prací zlepšuje jejich dlouhodobou trvanlivost, ale také estetiku. Je vhodné, aby i protetická laboratoř používala mikroskop.

CHIRURGIE – práce se zvětšovací technikou umožní šetrnější provedení výkonu a tím zlepší hojení a zmírní pooperační potíže.
Věříme, že operační mikroskop se v blízké budoucnosti stane nedílnou součástí většiny zubních ordinací.